Historia Alpha Vision

Historia Alpha Vision

1920 1288 blog Alpha Vision

Alpha Vision Sp. z o.o. istnieje od 2005r. i powstała już jako całkiem profesjonalna firma (z celami, biznesowymi założeniami, doświadczeniem itd). Piszę „już”, ponieważ tak naprawdę korzenie firmy sięgają 2002 r.

Alpha Vision wywodzi się z innej firmy, której nazwy nie chcę podawać ponieważ cały czas nazwa ta funkcjonuje na rynku i ma się całkiem nieźle. Na potrzeby tego postu nazwijmy ją „3X”. W 2005 r. wspólnicy firmy 3X rozstali się w pełnej zgodzie i każdy z nich poszedł w swoją stronę. Ale jak powstała firma 3X?

Było tak:

Około roku 2001/2002 do mojej firmy zajmującej się pozycjonowaniem stron www w wyszukiwarkach zgłosił się mój przyjaciel (obecnie Prezes spółki notowanej na GPW). Miał do sprzedania stary, używany projektor 700ANSI, który ledwo świecił oraz drugi trochę lepszy. Poprosił, aby zbudować mu bardzo prostą stronę www, którą będzie mógł pokazać na serwisie aukcyjnym. W 1h taką stronę wykonaliśmy.

Ok. 1 miesiąc potem, w ciągu jednego dnia zadzwoniło do mnie 3 klientów, że chciałoby wypożyczyć projektor. Dwa pierwsze telefony skwitowałem „przepraszam, pomyłka”, trzeci – zapytałem: skąd pan ma nasz numer czy jakoś tak….

Okazało się, że mój ówczesny wspólnik w firmie od pozycjonowania przez zupełny przypadek podłączył tę prosta stronę www pod jedną z naszych domen (z naszym tel. w iframie). Ponieważ algorytm onetu wtedy był bardzo prosty, a konkurencja żadna, strona wypozycjonowała się pod hasłami „projektory” na pierwszym miejscu. Okazało się, że ponieważ projektory kosztowały wtedy kilkanaście tysięcy PLN, klienci chcieli je wynajmować a nie kupować…

Odpowiedź na czwarty telefon odnośnie wyjanmu projektorów brzmiała: „oczywiście” 🙂

Tak oto powstała firma 3X, która do czasu jej sprzedaży obsłużyła ok 1000 klientów, zdobywając doświadczenie i pieniądze na inwestycje…

Zostaw odpowiedź