interaktywne kino w cinema city

Kategoria: Multimedia Komentarze: Brak komentarzy

Znudzona słabą pogodą postanowiłam odwiedzić mega hiper super nowość – interaktywne kino w cinema city na Bemowie.

Po pierwsze dowiem się czegoś o żywiołach na ziemi, a po drugie zobaczę jakieś fajne technologiczne rozwiązania. Poza tym obejrzę w 3D wielkie tsunami i znajdę się w środku szalejącego huraganu – fajnie pomyślałam.

Cały seans trwa ok. 3 godzin.

Pierwsza część to 3D o wnętrzu ziemi. Merytorycznie fajne, technologicznie beznadziejne. To 3D chyba leci z projektora 2000 ansi i zrobione jest przed 15 laty w jakości słabego DVIXa. Kolory beznadziejne, wszędzie widać pixele, a sam efekt 3D o wiele gorszy niż w IMAXie.

Druga cześć to „niezapomniany koncert dźwięków”. Ze 40 bijących w oczy światełek+obciachowe ledy po bokach sali. Dźwięk słychać jedynie od ekranu. Naprawdę nie robiło to żadnego wrażenia, a sam materiał był tak przygotowany, że nawet dzieci się nudziły.

Trzecia cześć to ruchome fotele. No faktycznie były ruchome: w bok, tył – przód + wibracje. Oglądaliśmy krótki materiał o wodzie i wietrze. Ta część trwała 8 minut i chyba była najciekawsza. Dodatkowo w sali zastosowano aromatyzer, który dał ładny zapach, gdy na ekranie pojawił się kwiatek.

Czwarta część to odpowiadanie na pytania za pomocą przenośnych urządzeń. Wciskamy prawda lub fałsz, a system zlicza głosy wszystkich na sali. Fajne, ale technologicznie sprzed 20 lat.

Piąta cześć to film o strażaku, który ratuje stopę uwięzionej w samochodzie kobiety. Takich reportaży jest ok 10 dziennie na każdym programie typu Discovery, jednak ten był wyjątkowo nudny.

Ostatnia część to słuchowisko. 25 minut słucha się jak kilku ludzi podobno wchodzi do jaskini (żadnego obrazu, efektów – nic – jak w radio).

Podsumowując: efekt 3D był bardzo kiepski i trwał ok 20 minut. Nagłośnienie może i jest dobre, ale materiał został przygotowany beznadziejnie. Inne zapowiadane efekty wizualne, interaktywne bardzo marne. Ok. 18 lat temu widziałam coś o wiele lepszego na wystawie w Kopenhadze.

Jest to fajne dla małych dzieci, wszyscy inni będą się bardzo nudzić. Kicha.

O to niesamowite tsunami musiałam pod koniec zapytać panią z obsługi. Twierdziła, że przecież było w temacie o wodzie. Naprawdę 1000 większe wrażenie robią filmy na youtube.com

Tagi:  

Zostaw odpowiedź

Możesz używać tagów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>